warning می توانید با فعال کردن جاوا اسکریپت مرورگرتان ، از امکانات بیشتری بهرمند شوید . مشاهده جزئیات
مرسدس بنز نسل جدید G کلاس را معرفی کرد
clear
مرسدس بنز نسل جدید G کلاس را معرفی کرد
259

مرســدس بنز سرانجام پس از  مدت ها انتظارعلاقه مندان، نسل جدید Gکلاس را معرفی کرد، خودرویی که نسل اول آن چهار دهه پیش معرفی شــد و از آن زمان تاکنون سلطان خودروهای آفرود بوده اســت. این شما و این نسل جدید G کلاس

G کلاس چه تغییراتی کرده است؟

شاید اگر به ظاهر نسل جدید Gکلاس نگاه کنید گفتن اینکه این خودرو نسبت به نسل پیشین چه تغییراتی کرده است دشوار باشد چراکه نسل جدید در ظاهر بیشتر شبیه یک فیس لیفت بر روی نسل قبلی است اما در زیر پوسته مستحکم این خودرو، شاهد تغییرات زیادی هستیم هرچند دست طراحان این خودرو بسته بوده و نمی توانستند درظاهر آن تغییرات زیادی ایجاد کنند.

غیر از تغییرات در بدنه خودرو و البته داخل اتاق، شاسی آن نیز تغییر کرده است و نسبت به قبل بسیار مستحکم تر شده است به گونه ای که هرچند خودرو 170 کیلوگرم نسبت به نسل پیشین سبک تر شده اما شاسی آن میتواند با افزایش 60درصدی بیش از 10هزار نیوتون متر بر درجه را تحمل کند که رقم بسیار بالایی است.

..در کنار این شاهد تغییرات در سیستم تعلیق هم هستیم تا بتواند ترکیبی از قابلیت های آفرود و یک رانندگی نرم را فراهم کند. سیستم فرمان هم تغییراتی داشته است تا ضربات را تا حد امکان در مسیر بگیرد و به راننده منتقل نکند ضمن آن که مرسدس بنز نسل جدید سیستم های کمکی راننده را در زمینه ایمنی و توانایی های حرکتی بر روی این خودرو نصب کرده است. در کنار این ها، موتور و گیربکس و سیستم انتقال قدرت هم تغییرات زیادی داشته تا توانایی های خودرو در مسیرهای آفرود و البته مسیرهای شهری ارتقا پیدا کند.

#s-img-div#

#s-img-link#http://s8.picofile.com/file/8324222018/Mercedes_Benz_G_Class_2019_1280_23.jpg#e-img-link#

#s-img-link#http://s9.picofile.com/file/8324222034/Mercedes_Benz_G_Class_2019_1280_27.jpg#e-img-link#

#e-img-div#

موتور، گیربکس و سیستم انتقال قدرت

مرســدس بنز در ســالهای اخیر همواره بالاترین موتورهای خود را بر روی Gکلاس نصب میکرده و به ویژه وقتی نشــان AMG بر روی این خــودرو قرار میگیرد باید انتظار موتور قدرتمندی را هم داشــت. فعلا قرار اســت این خودرو با کد G500 عرضه شود و به این ترتیب شاهد عرضه موتور V8 مجهز به دو توربوشارژر با
حجم 4 لیتر هستیم. این موتور میتواند 430 اسب بخار قدرت تولید کند. برای مقایسه بد نیست بدانید موتور G500 نسل قبلی 388 اسب بخار قدرت داشت و به این ترتیب در این بخش شاهد افزایش قدرت چشمگیری هستیم.

هرچند هنوز به صورت رسمی اعلام نشده است اما میتوان پیش بینی کرد مرسدس بنز در آینده نزدیک موتورهای قدرتمندتری را نیز بر روی این خودرو عرضه خواهد کرد چرا که در نســل پیشــین هم شاهد عرضه نمونه AMG G63 با موتوری به قدرت تا 612 بودیم. هم اکنون هم مرسدس بنز یک موتور قدرتمند را بر روی شاسی بلندهای خود نصب میکند که میتوان پیش بینی کرد در آینده بر روی Gکلاس هم نصب شود و نمونه آن را میتوان در AMG 63 GLS دید جایی که موتور 585 اسب بخاری را شاهد هستیم. قدرت این موتورها هر چه باشد به گیربکس 9 سرعته اتوماتیک مرسدس بنز میرسد که میتواند ترکیبی از تعویض دنده های نرم رابه همراه قدرت بالا ایجاد کند.

Gکلاس بیش از هر چیز به دلیل قابلیت های آفرود خود معروف است و به همین دلیل هم مرسدس بنز همچون قبل، سیستم انتقال قدرت آن را به طور اختصاصی تغییر داده است و شاهد نصب دیفرانسیل مرکزی روی آن هستیم و به این ترتیب با استفاده از سه دیفرانسیل در جلو، وسط و عقب خودرو،گشتاور موتور به خوبی میان محورها مدیریت میشود ضمن آنکه هر سه دیفرانسیل مجهز به قفل هستند تا درصورت لزوم گشتاور ارسالی به هر محور ثابت باقی بماند

#s-img-div#

#s-img-link#http://s9.picofile.com/file/8324221976/Mercedes_Benz_G_Class_2019_1280_09.jpg#e-img-link#

#s-img-link#http://s8.picofile.com/file/8324222050/Mercedes_Benz_G_Class_2019_1280_31.jpg#e-img-link#

#e-img-div#

Gکلاس در آفرود

هرچنــد هنوز این خودرو بــه خیابان ها نیامده تا بتوان توانایی آن را بررســی کرد اما روی کاغذ همچون همیشه خودروی بسیار توانمندی است. غیر از قدرت بالا و گشتاور بی نظیر که کمک بزرگی برای حرکت این خودروی سنگین وزن است، سیستم انتقال قدرت هم به خوبی میتواند این گشتاور را به زمین برساند.
غیر از این ها مرسدس بنز 5 برنامه از پیش تنظیم شده را برای این خودرو آماده کرده است که میتوانند وضعیت ضربه گیرها و حساســیت موتور و گیربکس و سیســتم تعلیق را تنظیم کنند تا خودرو درنهایت ترکیبی بی نظیر از توانایی آفرود و قابلیت های رانندگی شــهری باشد.

غیر از این ها مرسدس بنز با افزایش ارتفاع شاســی خودرو توانسته ورود و خروج این خودرو به شیب ها را مدیریت کند به گونه که زاویه حمله آن 31درجه و زاویه خروج آن 30 درجه است و به راحتی می تواند شیب جانبی 30 را نیز تحمل کند.

#s-img-div#

#s-img-link#http://s8.picofile.com/file/8324221900/Mercedes_Benz_G_Class_2019_1280_01.jpg#e-img-link#

#s-img-link#http://s9.picofile.com/file/8324221926/Mercedes_Benz_G_Class_2019_1280_06.jpg#e-img-link#

#e-img-div#

مطالب مرتبط