warning می توانید با فعال کردن جاوا اسکریپت مرورگرتان ، از امکانات بیشتری بهرمند شوید . مشاهده جزئیات
مقایسه تیوولی و رنو داستر
clear
مقایسه تیوولی و رنو داستر
183

مقایسه تیوولی یا رنو داستر

این سری میخواهیم دو خودروی داستر از فرانسه و تیوولی ازکره جنوبی را مورد بررسی قرار دهیم.دو خودرو در بازار ایران محبوبیت زیادی دارند. برند رنو به خاطر قدمت حضورش خواســته های مردم ایران را میداند و بر اساس آن اقدام به واردات خودرو میکند.تیوولی هم از وقتی وارد ایران شد با سرعت توانست مشــتریان خود را پیدا کند.

این مشــتریان اغلب از خودروهای موجود بازار خســته شده بودند و ترجیح می دادند سوار خودروی جدید بشوند. مهم تر آنکه این خودرو به کیفیت بالا هم شهره شد. حال در این مطلب دو خودرو را به لحاظ ظاهری، فنی و البته از دید سایر خریداران مقایسه کردیم که در ادامه میخوانید.

#s-img-div#

#s-img-link#http://s8.picofile.com/file/8324190750/Duster.jpg#e-img-link#

#s-img-link#http://s9.picofile.com/file/8324191176/Duster3.jpg#e-img-link#

#e-img-div#

برتری ها و ضعف های رنو داستر

+ پلتفرم ساندرو است
+ ماشین محکمی است
+ خودروی بی صدایی است
+ داستر به دلیل ارتفاع زیاد خود می تواند در زمین های ناهموار نیز به حرکت خود ادامه دهد

_ امکانات رفاهی نسبت به تیوولی کمتر است
_ ظاهر قدیمی
_ استفاده از مواد بی کیفیت درون کابین

#s-img-div#

#s-img-link#http://s8.picofile.com/file/8324191200/SsangYong_Tivoli_2016_1280_14.jpg#e-img-link#

#s-img-link#http://s9.picofile.com/file/8324191218/SsangYong_Tivoli_2016_1280_36.jpg#e-img-link#

#e-img-div#

برتری ها و ضعف های تیوولی

+ کیفیت ساخت به خصوص داخل کابین
+ برای سفرهای طولانی بسیار راحت است
+ در تست تصادف 5 ستاره گرفته است
+ طراحی بروزتری دارد

_ در بازار کم است
_ فضای نه چندان زیاد صندوق عقب
_ حس سواری شاسی بلند را ندارد

 

شباهت های دو خودرو

خدمات پس از فروش دو خودرو راضی کننده است
شتاب دو خودرو نسبتا خوب است
مصرف سوخت هر دو خودرو کم است

نکات فنیداسترتیوولی
موتور4 سیلندر4 سیلندر
تعداد سوپاپ1616
حجم موتور19881597
قدرت موتور135128
شتاب صفر تا صد10.712
حداکثر سرعت178175
مصرف سوخت ترکیبی8.27.2
طول4315 4559
عرض20001798
تجهیزات ایمنیکیسه هوا راننده و سرنشین جلو،سیستم ترمز ضد قفل (ABS) به همراه سیستم توزیع متعادل نیروی ترمز (EBD)،سیستم کنترل پایداری (ESP)،ایموبلایزر (سیستم ضد سرقت)،سیستم قفل مرکزی و ریموت کنترلقفل ایمنی کودک ،سیستم ترمز ضد قفل ABS،سیستم ضد سرقت خودرو و ریموت کنترل،سیستم کنترل پایداری ESP ،سیستم ضد واژگونی ARP ،ترمز مجهز به سیستم EBDوASR،سیستم HSA ،سیستم هشدار دهنده موانع در دنده عقب ،سیستم قفل شدن دربها در سرعت بالا
تجهیزات دیگرسیستم صوتی CD و MP3 ،پشتیبانی از USB ،Bluethooth وAUX،۴ باند (اسپیکر) و 2 تویتر،دکمه‌های کنترل زیر فرمان ،شیشه های برقی،کنترل ۳ حالته چرخشی آفرود "2 WD" - "4WD اتوماتیک", 4 WD قفل ،سیستم کنترل باد تایرها فرمان هیدرولیک با قابلیت تنظیم ،شیشه های برقی مجهز به سیستم ایمنی تشخیص مانع ،سیستم تثبیت کننده سرعت( CRUISE CONTROL )،سان روف برقی مجهز به سیستم ایمنی وجود مانع ،کنترل سیستم صوتی روی فرمان،مدیریت پیمایش سفر (Trip Computer)،تنظیم کننده اتوماتیک سطح روشنایی چراغها ،آیینه های ضد انعکاس نور ،برف پاک کن مجهز به سنسور باران و سیستم یخ زدا ،صندلی های سه نفره تاشو ،تنظیم برقی صندلی راننده در 4 جهت ،قابلیت تعویض دنده از روی فرمان ،سیستم هشدار دهنده کمربندایمنی

 

نتیجه گیری

در این نتیجه گیری می خواهیم تیوولی را برتر اعلام کنیم. اما این به شرطی است که شما دنبال اسم برند نباشید. قطعا رنو در بین برند هایی که در کشــورمان وجود دارد یه ســر و گردن بالاتر اســت و همواره خودروهایش به جهت فنی سرآمد است. یعنی هر چقدر رنویی ها برای طراحی داخل خــودرو و حتی ظاهر آن وقت نمیگذارند اما در بخش فنی هیچ کم کاری ندارند. نتیجه گیری ما بر مبنای اظهارنظر مردم است.
خودروی تیوولی به جهت کیفیت سواری، طراحی، ارزش خرید و حتی فنی نمره بیشــتری گرفته است. اما خودروی تیوولی در بازار کم است لذا کســانی که سراغ رنو داستر هم بروند قطعا پول خود را هدر ندادند. نگاه کارشناسان به سمت رنو است و معتقدند این خودرو اصالت دارد.

 

مطالب مرتبط