warning می توانید با فعال کردن جاوا اسکریپت مرورگرتان ، از امکانات بیشتری بهرمند شوید . مشاهده جزئیات
معرفی خودروی Polestar1
clear
معرفی خودروی Polestar1
74

معرفی خودروی Polestar1 توسط  پولستار که تیونر خودرو های ولوو است.پولستار سال ها است به عنوان تیونر رسمی محصولات ولوو فعالیت می کند اما مدتی قبل ولوو اعلام کرد قصد دارد این بخش را از قالب یک تیونر جدا کند و از این پس پولستار به عنوان یک برند مستقل در زمینه تولید خودروهای برقی و هیبرید عمل خواهد کرد.

پولستار  نخستین خودرو مستقل خود را که یک کوپه هیبرید است به نمایش گذاشت تا به این ترتیب شاهد تولد یک برند جدید باشیم، برندی که می خواهد با بزرگان بازی رقابت کند.

فقط هیبرید

ولوو از همان زمانی که تصمیم به جدا کردن برند پولستار گرفت اعلام کرد این برند تنها به تولید خودروهای هیبرید و برقی می پردازد و با معرفی نخستین خودروی مستقل پولستار نشان داد به وعده اش عمل کرده است.

به این ترتیب Polestar1 تنها از یک قوای محرکه هیبرید بهره می برد اما قسمت دوست داشتنی این قوای  محرکه، توان بالای آن است که باعث می شود روح یک سوپراسپرت را در لباس این خودروی کوپه ببینیم.
اصلی ترین بخش قوای محرکه این خودرو دو موتور برقی است که بر روی چرخ های محور عقب سوار شده است و می توانند حدود 150 کیلومتر را بدون نیاز به موتور بنزینی طی کنند که عدد بسیار مناسبی است. توان این دو موتور بر روی هم 218 اسب بخار است که هرچند از روح یک سوپراسپرت اندکی دور به نظر می رسد اما عدد بسیار خوبی برای وضعیت تمام برقی است.

#s-img-div#

#s-img-link#http://s9.picofile.com/file/8342632776/5a9ec4432000002d00eb0d7d.jpeg#e-img-link#

#s-img-link#http://s8.picofile.com/file/8342632792/20180306_polestar1_vladsavov_18_0.jpg#e-img-link#

#e-img-div#

هیبرید اما قدرتمند

البته پولستار چیزهای بیشتری هم برای عرضه دارد چرا یک موتور بنزینی پرقدرت دو لیتری هم بر روی آن نصب شده است. موتور دو لیتری توربوی این خودرو مشابه نمونه ای است که هم اکنون بر روی بسیاری از محصولات ولوو می بینیم و با بهره گیری از توربوشارژر می تواند به کمک موتورهای برقی بیاید تا مجموع توان خودرو را به 600 اسب بخار برساند.

مدیر پولستار در مورد این خودرو می گوید:Polestar1 یک سوپرخودروی هیبرید است ولی با بیشترین بازه حرکتی با موتورهای برقی، ما بیشتر آن را به عنوان یک خودروی برقی به حساب می آوریم که موتور بنزین سوز از آن حمایت می کند.
این حرف ها شاید به این معنا باشد که Polestar1 یک خودروی برقی است و موتور الکتریکی تنها برای کمک به موتورهای برقی به کار می رود اما با شنیدن عدد 600 اسب بخار کمی وضعیت عوض می شود به ویژه اگر آن را با قدرت برخی از سوپراسپرت های دنیا مقایسه کنیم،جایی که SLS AMG GT  قدرتی معادل 591 اسب بخار دارد و به این ترتیب می توان گفت این کوپه جدید سوئدی، اتفاقا کاملا خودروی اسپرتی است.

#s-img-div#

#s-img-link#http://s8.picofile.com/file/8342632818/polestar_1.png#e-img-link#

#s-img-link#http://s9.picofile.com/file/8342632842/polestar_1_9.jpg#e-img-link#

#e-img-div#

بدنه ای به سبک واوو

وقتی به ظاهر بدنه نگاه می کنید می توانید رگه هایی از سدان های جدید ولوو به ویژه S90 را در آن ببینید اما واقعیت امر چیز دیگری است. هرچند در ظاهر با خودروی آشنایی طرف هستیم اما مهندسان ولوو اعلام کرده اند تنها نیمی از بخش های بدنه و شاسی خودرو با دیگر محصولات ولوو مشترک است و نیمی دیگر به طور مشخص و ویژه برای Polestar1 طراحی شده است.

اصل یترین تفاوت، استفاده گسترده از فیبر کربن در بدنه است تا بتواند وزن و مرکز ثقل خودرو را پایین بیاورد. فیبر کربن از فولاد و حتی آلومینیوم سبکت ر است و البته مقاومت بالاتری دارد. مشکل بزرگ البته قیمت بالای پنل های فیبر کربن است که شاید مانع استفاده آن در نمونه های تولیدی نهایی شود البته شاید هم همین ساختار بدنه را در نمونه های تولیدی ببینیم.

#s-img-div#

#s-img-link#http://s9.picofile.com/file/8342632918/polestar_1_at_pebble_beach.jpg#e-img-link#

#s-img-link#http://s9.picofile.com/file/8342632934/volvo_polestar_1_f.jpg#e-img-link#

#e-img-div#

آینده حودرو

بازار خودروهای هیبرید اسپرت و خودروهای تمام الکتریکی داغ است و ولوو هم می خواهد از این بازار بی نصیب ماند. فعلا قرار است Polestar1  در سال 2019 به بازار عرضه شود. قیمت هنوز مشخص نیست و البته جزییات زیادی در زمینه توانایی های خودرو باقی مانده اما آنچه مشخص است شاهد ورود یک برند جدید به بازار هستیم.

خودروی بعدی طبیعتا باید  Polestar2 نام داشته باشد و آن گونه که بیان شده یک خودروی تمام الکتریکی است که می خواهد با تسلا مدل 3 رقابت کند و خودروی بعدی هم یک شاسی بلند الکتریکی است که پس از سال 2020 عرضه می شود.

آیا پولستار موفق می شود؟ جواب احتمالا مثبت است چراکه بازار خودرو در جهان نشان داده حاضر است مبالغ بالایی برای خودروهای برقی و هیبرید خاص بپردازد و پولستار قطعا یکی از خا ص ترین ها خواهد بود.

مطالب مرتبط